SMAK PODHALAŃSKIEJ TRADYCJI-RODZINA OPAKOWAŃ NA PRODUKTY REGIONALNE

DZIĘGIELÓWKA PODHALAŃSKA

Opakowanie na ten produkt jest prostopadłościanem o podstawie kwadratu. Inspiracje elementem stroju ludowego-pasem góralskim i wykorzystanie płaszczyzn opakowania posłużyły do zbudowania form przestrzennych. Pozwala to dobrze wyeksponować produkt, nie zasłaniając jego walorów wizualnych dzięki, dużym elementom ażurowym występujących na dwóch ściankach opakowania. Przystosowane uchwyty w górnej, wewnętrznej części opakowania zapewniają butelce stabilność i dodatkową ochronę.




BRYNDZA PODHALAŃSKA

Kształt tego opakowania powstał z inspiracji ukształtowaniem terenu Podhala i możliwości wykorzystania plastyczności produktu, który jest w nim zawarty. Forma pudełka nawiązuje do szczytów górskich. Element ażurowy tu wykorzystany, zaczerpnięty został z męskiego stroju ludowego-parzenicy. Umożliwia on eksponowanie zawartości opakowania i pomaga w jej przenoszeniu.


REDYKOŁKI PODHALAŃSKIE

Ta forma opakowania powstała z myślą o małych, produktach które można spożyć prosto z pudełka. Służy temu wygodna podstawa przystosowana do trzymania w ręce. Opakowanie to również dzięki swojemu kształtowi zapewnia łatwe otwieranie i dostęp do produktu. Po naciśnięciu do wewnątrz jego boków element ażurowy podnosi się, odsłaniając tym samym jego zawartość. Element ażurowy inspirowany motywem roślinnym i ornamentem geometrycznym.


HARBATA BABSKA

Opakowanie na Harbatę Babską to prostopadłościan o bokach trójkąta równobocznego. Złożony jest z dwóch części. Wewnętrzna, w której umieszczono zawartość, może pełnić funkcję ekspozytora. Druga, ochronna i zarazem zewnętrzna część, będzie służyć do przechowywaniu produktu. Dodatkowo konstrukcja tej części zapewnia do niego łatwy dostęp.Umożliwia to element ażurowy, który oprócz funkcji dekoracyjnej, służy jako otwieranie i zamykanie pudełka. Element ażurowy inspirowany elementami snycerskimi - rozetami i ornamentem geometrycznym. Dodatkowym elementem jest tu opakowanie na saszetkę z herbatą.Może ono wisieć na drążku, który przechodzi przez otwory umieszczone po bokach opakowania lub swobodnie spoczywać w ekspozytorze.




CHLEB PODHALAŃSKI

Najbardziej odpowiednią formą dla tego produktu regionalnego, ze względu na jego kształt stał się walec. Ażur na wieku pozwala eksponować zawartość opakowania jak również emitować zapach chleba. Dodatkowo również może posłużyć jako sposób na przechowywanie tego produktu. Elementy ażurowe inspirowane elementami ornamentu geometrycznego i architekturą. 


OSCYPEK PODHALAŃSKI

Opakowanie dla najbardziej rozpoznawalnego podhalańskiego smakołyku zbudowane
zostało na postawie sześciokąta. Pozwala to dobrze wyeksponować produkt nie zasłaniając
przy tym jego walorów wizualnych, dzięki dużym elementom ażurowym występujących
na trzech ściankach opakowania. Elementy ornamentu posłużyły również
jako inspiracja przy projektowaniu konstrukcji zamykania.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki, że zechciałeś podzielić się ze mną swoją opinią.
pozdrawiam Monika Serafin